Yarın benim D O Ğ U M G Ü N Ü M !

Yine aylardan Kasım, günlerden yirmiiki 🙂

İnsanın doğduğu günü bilmesi ne güzel.

Rahmetli babaannem, anneannem, her iki dedem hiçbiri doğumgünlerini bilmiyordu. Nüfus cüzdanlarında sadece yıl yazardı; o da hicri yıl…1390 gibi!

Babannem ne özenirdi doğumgünlerine… “Hiç pasta söndürmedim” demişti birgün! Ne üzülmüştüm. “E babanne hiç mi annene sormadın ne zaman doğdun” diye derdim. O da, “bahçede kırmızı güller açarken” derdi. Dedeme sorduğumda ise, “başaklar kuruduğunda doğmuşum” derdi. Ananeme sorduğumda, O da “çok kar varmış” derdi. Bende onların bu mevsimsel sembolik doğum zamanlarından tahmini bir gün çıkarır, sonra huylarına karakter özelliklerine göre de burç tayin ederdim. Babannem “burcumu okusana” derdi elimde ne zaman gaste görse! Okurdum o belkili burcunu. Ne mutlu olurdu.

Ah Cemile babannem. Komik ve sert kadın 🙂 Rahmetle anmış oldum hepsini şimdi ne güzel. Nurlar içinde yatsınlar.

Ben doğumgünlerimde bir şehir seçiyorum genelde kendime. Bu yeni yaşım için Danimarka’nın başkenti Kopenhag’ı seçtim. Eşim ve kızımda seçtiğim şehirle ilgili uçuş biletlerini ve oteli hallediyor genelde hediye olarak. Bir ay önce halletmişlerdi tüm bunları zaten. Bende şehre indiğimiz andan geri dönüş anına kadar olan rotayı hazırlıyorum önceden. Şehrin en iyi kafesi, pastanesi, lokantası, müzeleri, sarayları, parkları gibi. Sonra rotamız elimizde hopp şehri adım adım keşfetmeye.

Heyoooo 22 Kasım Kopenhag … E, hoş gelsin yeni yaşım 🙂

Zu – doğdu doğacak

Geçensene

Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe

7 Comments

  1. Özlem Elevit Kiliç Kasım 21, 2017
  2. Zu Kasım 21, 2017
    • Özlem Elevit Kılıç Kasım 25, 2017
  3. Merdem Kasım 22, 2017
    • Zu Floria Kasım 22, 2017
  4. Nevin Dokuzlar Kasım 22, 2017
    • Zu Floria Kasım 22, 2017

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.